Çaykent Belediyesi

 

Çaykent Belediyesi, Salarha olarak bilinen bölgenin merkezinde 1992 yılında Müderrisler, Kokulukaya, Üzümlü ve Güneşli Köylerinin birleşmesiyle kurulmuş olup, 27 Mart 1994 seçimleri neticesinde tüzel kişilik kazanmıştır. İlerleyen tarihlerde Güneşli Mahallesi ikiye ayrılmış ve bir kısmı Güneşli ismini koruyarak diğer kısmı Yeşilılıca Mahallesi olarak ihdas edilmiştir. 1998 yılında ise Merkez İlçeye bağlı Güneştepe Köyü belediyemize katılarak Güneştepe Mahallesi olarak ihdas edilmiştir.

2007 yılı sonu itibarıyla Merkez İlçeye bağlı Kasarcılar Köyü belediyemize katılmış olup meclis kararı ile Kasarcılar ve Sırt olmak üzere 2 mahalle olarak ihdas edilmiştir. 2008 yılsonu itibarıyla yine Merkez İlçeye bağlı Kireçhane Köyü belediyemize bağlanarak toplam mahalle sayımız 9 olmuştur. Yeni katılan Kireçhane Köyü ile birlikte 2012 yılsonu itibariyle yeni nüfusumuz 2.219 olarak açıklanmıştır.

Belediyemizde toplam 26 memur kadrosu bulunmakta olup, 4 kadro dolu 22’si boştur. 13 adet sürekli işçi kadrosuna karşılık 2’si dolu 11’i boştur. Geçici işçi statüsünde 3 adet işçi ihtiyaç doğrultusunda yıl içerisinde çalıştırılmaktadır. Toplam personel sayımız 9’dur.

Paylaşarak Bilgiyi Anında Arkadaşlarınıza Ulaştırabilirsiniz.

Bu içerik 5828 kez okundu